Kobieta w radio

Oto podstrona: 4


Jestem głęboko przekonany, że kobiety mogą zrobić tyle samo, co mężczyźni, a moja żona jest żywym dowodem tego stwierdzenia. Będąc w wojsku przez dwadzieścia lat, musiałem być miesiącami z dala od rodziny i dlatego moja żona szybko nauczyła się wykonywać wiele typowych zadań w domu, które tradycyjnie są zarezerwowane dla mężczyzny z domu. W rzeczywistości osobistym żartem przez wiele lat było nazywanie jej „Panią Villa”, gdy coś trzeba było naprawić w domu. Posunęła się nawet do wymiany silnika w małym samochodzie rajdowym, który mieliśmy kiedyś w Hiszpanii.

Radio z szynką nie powinno być niczym innym niż jakimkolwiek innym zadaniem, ponieważ chociaż zwykle wyobraża się sobie, że działalność łączności radiowej jest grą zdominowaną przez mężczyzn, powoli przejmuje ją YL's of America. YL jest skrótem od młodych kobiet, do których wszystkie kobiety są kierowane w radio z szynką, niezależnie od ich wieku. To tak samo, jak nazywanie wszystkich męskich operatorów radiowych OM lub starców.

Większość organizacji krótkofalarskich wita kobiety z otwartymi ramionami i chętnie pomaga im w jakikolwiek sposób w uzyskaniu kwalifikacji technika lub wyższej licencji. Interesującą kwestią, na którą zwrócono mi uwagę w tym względzie, było to, że normalny wysoki żeński głos znacznie ułatwia zrozumienie i odczytanie transmisji radiowej niż w przypadku zwykłego męskiego głosu. Ta cecha jest szczególnie istotna, gdy konieczna jest łączność radiowa w sytuacjach awaryjnych i nie można tolerować błędów. W dni dobrej pogody kobiety biorą udział w falach lotniczych i rozmawiają ze swoimi męskimi odpowiednikami na temat lokalnych lub dalekobieżnych warunków drogowych oraz różnych wydarzeń społecznych, które mają miejsce w ich części narodu. Jednak gdy nadchodzi katastrofa i chmury burzowe są na horyzoncie, te same kobiety są zajęte wysyłaniem komunikatów alarmowych za pośrednictwem fal radiowych.

Dawn Moss jest właśnie taką kobietą. Gdy jej domowi groziły powodzie, Dawn popędziła swoje zwierzaki i dzieci w bezpieczne miejsce i szybko udała się do lokalnego centrum CERT, gdzie przez 36 godzin przenosiła ruch radiowy. Wiadomości te miały charakter awaryjny, takie jak bezpośrednie prośby o pomoc i różne transmisje koordynacji ratownictwa. Pani Moss nie jest sama w swoim hobby radia z szynką. Coraz więcej kobiet uczy się obsługi radia, uzyskuje niezbędną licencję i dołącza do swoich społeczności. Liczba tych kobiet wzrosła przez lata i do dnia dzisiejszego ich liczba sięga nawet 30 procent w niektórych obszarach. W grę wchodzi dziś więcej kobiet, ponieważ muszą one tylko studiować podstawową elektronikę i mają chęć oddania swojej społeczności.

Osobiście planuję zainteresować moją YL programem, ponieważ uważam, że przyniesienie żony do radia byłoby bardzo korzystne. Jeśli brzmi to jak coś, czym ty i twoja żona mogą być zainteresowani, możesz przeprowadzić wyszukiwanie internetowe w okolicy klubów radiowych z szynką. Są w całym kraju.