Próby czarownic Salem

Oto podstrona: 2


Wybierając dzisiejszy dekret, postanowiłem wybrać temat Procesów Czarownic z Salem i aktywnego prześladowania tych kobiet, które zdecydowały się żyć poza normami społeczeństwa w tym czasie. Kiedy podchodzimy do tego tematu, musimy pamiętać, że pierwotnym celem purytanów, którzy przybywali do Nowego Świata, było ustanowienie miejsca, w którym mogliby z łatwością czcić, jak im się podoba. Są to ludzie, którzy opuścili Kościół Anglii w poszukiwaniu lepszych gwarancji religijnych. Król Jakub był zdeterminowany, aby uwolnić swój kraj od purytanów nawet do tego stopnia, że ​​zaszczepił im karę śmierci.

Spotykamy dwie odrębne grupy ludzi, którzy opuścili Anglię w tych mniej niż pożądanych okolicznościach. Niektórzy pojechali do Holandii i prowadzili uproszczone życie wśród holenderskich kalwinistów, podczas gdy inni chcieli zachować angielskie korzenie i postanowili przenieść się do Ameryki.

Gdy pierwotni osadnicy w Nowym Świecie zaczęli się rozprzestrzeniać daleko, widzimy małą grupę pod przywództwem Rogera Conanta, która opuszcza osadę rybacką Cape Ann na rzecz mniej burzowego środowiska. Idąc dalej Conant założył osadę Salem w 1629 r. Na początku 1692 r. Zarówno córka, jak i siostrzenica wielebnego Samuela Parrisa zachorowały strasznie. We wsi lekarz William Griggs został skonsultowany po tym, jak stan pary się nie poprawił. Jego diagnoza była zaklęciem, a jego wypowiedzi zapoczątkowały serię działań starszych wioski, które ostatecznie doprowadziły do ​​śmierci dziewiętnastu mężczyzn i kobiet, jedna osoba została zmiażdżona na śmierć, podczas gdy niezliczona liczba innych została tam uwięziona i zmarła.

My, logiczni ludzie, musimy zapytać, dlaczego osoby te zostały poddane tak niezwykłym i okrutnym prześladowaniom. Po pierwsze, musimy zrozumieć czas w naszej historii, w którym miały miejsce wszystkie te wydarzenia. Ponadto dodaj codzienne stresy, które miały miejsce w kolonii w Massachusetts, wraz z przynależnościami religijnymi, które mocno wierzyły, że diabeł był aktywny i bardzo zajęty w ich rejonie kolonii. Połącz tę podstawową atmosferę z początkiem chorób, takich jak ospa i od czasu do czasu atak lokalnych walczących plemion indyjskich, a my będziemy mieć inkubację strachu i nieufności. Młode dziewczyny, które chciały eksperymentować z seksualnymi przedsięwzięciami, często wykorzystywały zaklęcia czarów jako pretekst, by ukryć swoje seksualne zaabsorbowanie. Ponieważ lokalne więzienia rosły w tym czasie, te 150 nazwisk więźniów i mężczyzn zostało wykrzyczanych jako przyczyna wszystkich bólów i męki młodej dziewczyny.

W końcu powołano specjalny trybunał do przesłuchania dowodów w różnych skargach na czary. Oznaczało to rażącą niesprawiedliwość wobec systemu prawnego, ponieważ jeden po drugim niewinni ludzie byli uznawani za winnych niemożliwych przestępstw. Sędzia główny William Stoughton skazał i skazał trzynaście kobiet i pięciu mężczyzn w wyniku tych niepotwierdzonych oskarżeń. W latach następujących po postępowaniu wiele przeprosin i często zadośćuczyniono rodzinom ofiar, jednak nadal utrzymuje się, że ci mężczyźni i kobiety byli w szczególności przedmiotem okrutnych i nieprzyzwoitych kar jedynie z powodu różnych przekonań.

Dzięki dziedzictwu okropnych zbrodni przeciwko rzekomym wiedźmom miasto Salem zarobiło fortunę na dochodach, chłostując swoje poprzednie zbrodnie przeciwko tym, które są związane z czarownicami. W każde Halloween miasto świętuje takie wydarzenie, jak Święto Zmarłych, oficjalny Bal Czarownic, Psychic Fair, wydarzenie znane jako „Dinner with the Dead” oraz inne dziwne i widmowe wydarzenia. Większość działań skupia się na odpowiedzi wczesnej wioski Salem na rzekome czarownice. Wszystkie te wydarzenia są prezentowane przez stowarzyszenie „Czarownice z Salem”. Jak łatwo zauważyć, miasto zarabia dużo pieniędzy z wcześniejszych dni niedyskrecji i nienawiści.

W rzeczywistości procesy czarownic w Salam były raczej prześladowaniami ekonomicznymi niż z natury religijnymi. Znaczna część własności została skonfiskowana osobom oskarżonym o praktykowanie czarów, które zwykle wypełniały kasety osób na wyższych stanowiskach. Ponadto łatwo było usprawiedliwić innych oskarżeniem o czary i czary, gdy coś poszło nie tak, a nie przyznaniem się do błędu lub osądu. Gdy jeden członek rodziny został oskarżony o przestępstwo, oskarżenia te zostały szybko przydzielone pozostałym członkom rodziny. Ostatecznie przepadły wszystkie dobra i mienie należące do tej konkretnej rodziny. To ostatecznie zapewniło miastu więcej ziemi.

Prześladowcy procesu nie wyodrębnili rzekomych czarownic ze względów religijnych, ale tylko dlatego, że wykonywali czynności związane z czarami (tj. Ziołowe słownictwo, palenie świec itp.). Oczywiście akty te zostały uznane za nielegalne. Ludzie zaczęli się bać tych czarownic, a w niektórych przypadkach strach był tak silny, że wywołał halucynacje dla danej osoby. Widać wyraźnie, że ci ludzie, a zwłaszcza kobiety, byli prześladowani tylko dlatego, że myśleli i działali inaczej niż reszta lokalnego społeczeństwa. Zgodnie z pierwotnym pytaniem kobiety te były prześladowane, ponieważ „żyły poza normą”.